20.03 Dziedzictwo- nie dla S7 w Olszowicach i okolicach

Serdecznie zapraszamy na wystawę prac lokalnych artystów — malarzy i fotografików, ukazująca piękno krajobrazu Olszowic i gminy Świątniki Górne. Zachowajmy naszą „małą zieloną Irlandię” dla przyszłych pokoleń, nie pozwólmy, by ruch tranzytowy S7 unicestwił tak piękne tereny powiatu krakowskiego. Wystawa jest skierowana zarówno do okolicznych mieszkańców, by im uświadomić, że każdy musi walczyć o to miejsce, jak i do osób, które decydują o ewentualnym przebiegu dróg ekspresowych w Polsce. Wernisaż to także spojrzenie na naszą miejscowość z perspektywy Mieszkańców, dla których Olszowice stały się „miejscem na ziemi”. Wystawę dedykujemy każdemu, kto jak my pokochał tę spokojną okolicę. Naszym najwyższym celem jest troska o dziedzictwo kulturowe, przyrodnicze i społeczne dla pokoleń. Do apelu i zaproszenia dołącza się mieszkaniec pobliskich Konar — Grzegorz Turnau.

Wernisaż twórczości Artystów, odbędzie się 20.03 o godzinie 18.00

MAGDALENA MICHAŁEK Mieszkanka od urodzenia związana z Olszowicami. Fotografię traktuje jako hobby, które daje możliwość wyrażania swoich emocji i swojego spojrzenia na otaczający ją świat. Ukończyła Kurs Fotografi Politechniki Krakowskiej w 2020 r., zakończony wystawą prac w Galerii Sztuki w Krakowie, a także semestr Szkoły Fotografii – Fotografika w 2021 r. Uwielbia fotografie, które ukazują duszę i charakter ludzki. Uważa, że fotografia to coś więcej niż zdjęcia ubrań i rekwizytów. Kocha stare, czarno białe zdjęcia i ich historie.

ANNA SPAŁEK MŁYNARCZYK – Architekt / Malarka / Mieszkanka Olszowic. Studia ukończyła pod kierunkiem profesora Wiktora Zina w Katedrze Konserwacji Zabytków, na wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej. Wystawiała swoje prace w Polsce, Irlandii oraz Danii, na wystawach zarówno indywidualnych jak i zbiorowych. Od ponad 10 lat prowadzi Galerię i Pracownię Autorską „ANNA” na ul. Szpitalnej 17 w Krakowie www.galeriaanna.pl. Należy do Stowarzyszenia Plastyków „Ondraszek” i współtworzy grupę malarzy – architektów „Yellow Cottage Art Group”. Prace z pogranicza impresjonizmu i realizmu Artystka tworzy używając farb olejnych, pasteli suchych oraz ołówka. Powstają w swoim indywidualnym stylu, w potrzebie chwili, z zachwytu nad otaczającym światem, inspirowane tym co ją otacza na co dzień, przeplatane magią zmieniających się pór roku, przyrody i architektury.

JOLANTA SKRZECZYŃSKA Mieszkanka Świątnik Górnych, architekt, miłośniczka okolicznych, inspirujących krajobrazów, unikatowych budowli oraz lokalnej fauny i flory. W tym roku broni pracy dyplomowej z zakresu malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.

HELENA PARCZEWSKA-KORUS Sympatyk i częsty bywalec Olszowic. Ukończyła Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej w Katedrze Architektury Krajobrazu. Należy do Stowarzyszenia Plastyków „Ondraszek” i współpracuje z grupą twórców „Yellow Cottage Group”. Maluje w technice farb akrylowych i akwareli a w swojej pracy stara się uchwycić ducha codzienności, nie stroni również od tematów związanych z bliską jej sercu architekturą zabytkową.

NATALIA BATKO-GAJDA Jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Krakowie. W 2016 r. uzyskała dyplom Krakowskiej ASP na Wydziale Malarstwa, kierunku Edukacja Artystyczna w zakresie sztuk plastycznych u prof. Adama Brinckena. Zajmuje się sztuką i edukacją najmłodszych – poza twórczością własną prowadzi przedszkole o profilu artystycznym oraz warsztaty dla dzieci. Ma na swoim koncie udział w plenerach, wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą, wielu projektach edukacyjnych. W jej malarstwie dostrzec można ulotność chwili, delikatność, wrażliwość. Artystka nie eksperymentuje – przedstawiane pejzaże są rzeczywiste, nacechowane dbałością o pokazanie świata ekologicznie czystego i poukładanego.