6.02- karnawałowo z Mili Moreną i Zespołem Archi

6.02 o godzinie 18.00 w Galerii odbędzie się wyjątkowy koncert Mili Moreny, jej Zespołu i kwartetu smyczkowego Archi. Dopełnieniem będzie trwająca wystawa Jacka Jasiniaka. Zapraszamy.

Bilety w cenie 40 zł można rezerwować telefonicznie pod nr: 78 28 11 323.

Mili Morena i i jej zespół to najlepsze połączenie tradycyjnej muzyki kubańskiej i w ogóle latynoamerykańskiej z autentycznym, pełnym energii podejściem do tego “mixu” muzyków, z jazzowym rodowodem, w większości absolwentów wydziału jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Zespół jest praktycznie jedyną w Polsce, konsekwentnie grającą latin jazz ekipą. Dlatego oprócz kubańskich standardów m.in z Buena Vista Social Club oczywiście oryginalnie zaaranżowanych przez Tadeusza Lesniaka – polski, grają także własne kompozycje oparte na karaibskich rytmach.

Kwartet smyczkowy ARCHI tworzą instrumentaliści związani z Filharmonią Krakowską posiadający bogatde dświadczenie estradowe. Obok klasyki chętnie wykonują repertuar operowy, operetkowy, musicalowy, filmowy, a
także z pogranicza jazzu. Na początku swojej działalności zespół stworzył autorski projekt stanowiący fuzję różnych gatunków oraz dziedzin sztuki – w latach 2011-2013 na dużej scenie Filharmonii Krakowskiej zorganizował cykl koncertów odbiegających od sztywnych ram klasyki – łącząc tradycyjne brzmienie kwartetu smyczkowego z tańcem, śpiewem oraz brzmieniem jazzowych instrumentów perkusyjnych:
• „Klasyka i Flamenco” – z udziałem krakowskiego zespołu Aire Andaluz,
perkusisty Ryszarda Haby oraz gitarzysty Adama Zalasa
• „American Dream” – we współpracy z sopranistką Joanną Trafas oraz
tancerką baletową Katarzyną Pamułą • „Klasyka a’la Salsa” – wraz z kubańskimi artystami Mili Moreną (taniec i śpiew), Alexisem Vinent (taniec) oraz grupą jazzową Tadeusza Leśniaka Fortet Obecnie zespół występuje na scenach Małopolski, również w formie streamingu-live, a także nagrań. Pozostaje we współpracy ze znanymi krakowskimi artystami: klawesynistą Andrzejem Zawiszą, sopranistkami Joanną Kowalską-Pawlikowską oraz Joanną Trafas, pianistką Emilią Bernacką, flecistką Magdaleną di Blasi, perkusistą Markiem „Smokiem” Rajssem i wieloma innymi. Zespół brał udział w XI Festiwalu Kultury Japońskiej na Zamku w Krasiczynie wraz z tancerką Akiko Biedroń oraz pianistką Atsuko Ogawa. Członkowie kwartetu z powodzeniem prowadzą również działalność pedagogiczną w krakowskich szkół muzycznych. Ponieważ w kręgu ich
zainteresowań znajduje się też wykonawstwo historyczne – dwoje spośród nich podjęło w tym kierunku dodatkowe studia na Krakowskiej Akademii Muzycznej uzyskując specjalizację w zakresie gry na dawnych instrumentach.
Skład zespołu:
Anna Hara-Pióro – I skrzypce
Bogusława Ziegelheim – II skrzypce
Błażej Michna – altówka
Agata Sanchez Martos – wiolinczela