Hiroshi Kurotaki

Hiroshi KurotakiUrodził się 4 sierpnia 1968 roku w Aomori w Japonii.

Ukończył studia pianistyczne w klasie prof. Teruyuki Okada oraz Yoshio Noro na Hokkaido University of Education w Hakodate.

Przebywał na stażu artystycznym w krakowskiej Akademii Muzycznej w klasie prof. Jerzego Łukowicza.

Uczestniczył także w kursach mistrzowskich prowadzonych przez prof. Halinę Czerny – Stefańską w Dusznikach Zdroju.

Koncertował w Polsce (Centrum Kultury Żydowskiej w Krakowie, Centrum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha” w Krakowie, Akademia Muzyczna w Krakowie, Radio Kraków, Dom Polonii w Krakowie, Muzeum Czartoryskich w Krakowie, Willa Szymanowskiego „Atma” w Zakopanem, Galeria W. Hasiora w Zakopanem, Zamek Królewski w Niepołomicach, Dworek Paderewskiego w Kąśnej Dolnej, Miejskie Centrum Kultury w Jaworznie, Państwowa Szkoła Muzyczna w Szczecinku), Japonii (Fukushi Plaza w Aomori, Shu`s Hall w Aomori, Shoen Hotel w Aomori, Akenohoshi Hall w Aomori, Hakodate Citizen`s Hall, Cremona Concert Hall w Hakodate, Catedra Akenohoshi w Hirosaki, Nihonkai – kyotenkan w Ajigasawa), Kanadzie (Montreal), na Gwadelupie (Creole Beach w Les Gosier).

W jego repertuarze znajdują się utwory: J.S. Bacha, W.A. Mozarta, L. v. Beethovena, F. Schuberta, C.M. Webera, F. Mendelssohna, F. Chopina, F. Liszta, R. Schumana, C. Francka, C. Debussy, M. Ravela, A. Scriabina, S. Rachmaninowa, N. Medtnera.

Na szczególną uwagę zasługują utwory Nicolaia Medtnera, którego twórczość niezwykle rzadko pojawia się w programach artystów występujących w Polsce.

Hiroshi Kurotaki także doskonale i chętnie improwizuje. Dokonuje również interesujących transkrypcji na fortepian.