10 urodziny Galerii

1.09 2010 pełni niepewności i obaw otwarliśmy przestrzenie naszego domu na galerię sztuki współczesnej. Mało kto wierzył w sukces przedsięwzięcia… Na wsi, z daleka od centrum dużego miasta pełnego zabytków, muzeów i galerii- galeria nie jest nikomu potrzebna i nie ma szans się utrzymać. Takie głosy do nas docierały. Artyści znając trudny rynek sztuki, wątpili aby ktokolwiek był w stanie tu dotrzeć i coś kupić.

A jednak… wchodząc na stronię główną www.galeriabatko.pl w zakładkę: O Galerii można prześledzić jak dużo wydarzeń miało już miejsce. Wernisaże, spotkania, koncerty, warsztaty sprawiły, że nasze drogi spotkały się; mieliśmy okazję poznać się, porozmawiać. Szczęśliwi nabywcy sztuki z galerii, cieszą wzrok dziełami, które zdobią ściany mieszkań, domów, rezydencji.

Ten rok zapowiadał się ambitnie i pewnie tak byłoby gdyby nie covid. Ze względu na bezpieczeństwo Artystów, Klientów i Państwa- miłośników sztuki zostaliśmy zmuszeni do przystopowania. Mamy nadzieję, że ten czas wkrótce się skończy i będziemy wspólnie świętować.

Póki co, na stronie Facebooka przyjmujemy życzenia.

Zapraszamy również do galerii i ogrodu. Oczywiście z zachowaniem ostrożności, w małych grupach, maseczkach. Nie zawieszamy działalności, cieszymy się z każdego kontaktu. Nie byłoby nas bez Was. Dziękujemy!