12.03 wernisaż wystawy malarstwa: W stronę światła

Marzec w Galerii Sztuki Batko, to już po raz 12 wystawa prezentująca twórczość kobiet. Tym razem dwie Panie poprowadzą nas w świat koloru. Równocześnie będzie to też dialog Krakowa z Warszawą. A dokąd nas to zaprowadzi….zobaczymy.

Joanna Monasterska:

Maluję i rysuję odkąd pamiętam. W kręgu moich zainteresowań zawsze byli ludzie!
Inspirują mnie także przeróżne sytuacje, jednak z czasem odkryłam, że z licznych fascynacji najbardziej ekscytowały mnie – ruch i światło, a także ulotność chwili. I to są tematy, do których w mojej pracy artystycznej wracam najczęściej. Kolor i forma pozwalają mi, mam taką nadzieję, uchwycić i wyrazić te zjawiska i odczucia.
Uchwycić to, co niemalże nieuchwytne…

Magdalena Jakubiec – Cichańska

Z wykształcenia jestem historykiem sztuki.
Od kilku lat prowadzę profil na Instagramie Perły w Wielkim Mieście. Pokazuję kobiety dojrzałe, kolorowe i kreatywne. Fascynuje mnie kolor. I światło. Jego możliwości i wpływ na nasze życie. Kolor pobudza kreatywność, światło wyzwala życiodajną energię. Ubarwia nas samych i przestrzeń wokół nas. Moja miłość do barw znajduje swoje ujście zarówno w biżuterii, którą tworzę jak i w obrazach malowanych akrylem i olejem na płótnie. Lubię eksperymentować. Dowodem tego są obrazy tworzone techniką papieru czerpanego.
Wernisaż, oczywiście z oprawą muzyczną- tym razem będzie to gitara….i… Maciej Skorupa! wstęp wolny.