13.03- wernisaż wystawy ceramiki pt: „Ceramiczne dialogi”

13.03 o godzinie 17.00 zapraszamy na wystawę rzeźby pt; Ceramiczne dialogi”. Wszystkie prace powstały w ramach pleneru ceramicznego, który odbył się w Nowym Wiśniczu latem 2021 roku. Artyści- pedagodzy liceów plastycznych z Rzeszowa, Radomia, Bydgoszczy, Koszalina, Katowic, Tarnowskich Gór i Nowego Wiśnicza tworzyli, eksperymentowali i zmagali się z wdzięczną materią jaką jest glina.

Rzeźba rzadko prezentowana jest w galeriach. Dzieło prezentowane- musi być do zobaczenia z wielu stron, na cokole, postumencie lub innym podwyższeniu. Dodatkowo duże gabaryty, ciężar, czasami delikatność i stosunkowo mała popularność wśród odbiorców są tego przyczyną. Dlatego tym bardziej polecamy to wydarzenie.

Wernisaż połączony z oprawą muzyczną zespołu Bonjour z Sieprawia.

Zespół Bonjour, to kwintet, który tworzą Kamila Tylek (skrzypce), Zofia Gancarz (skrzypce), Natalia Dobosz (gitara basowa), Sebastian Filipowski (wiolonczela) oraz Krzysztof Filipowski (perkusja). Młodzi Artyści są grupą przyjaciół kochających muzykę. Grają różne kompozycje; od klasyki przez jazz aż do muzyki rozrywkowej. Są absolwentami szkół muzycznych I i II stopnia .