17.03 wernisaż wystawy malarstwa: Otwarta przestrzeń- incydent

To już trzynaste w historii Galerii, marcowe spotkanie z twórczością Kobiet. W tym roku tematyka obrazów skupiona jest wokół zagadnienia „Otwarta przestrzeń- incydent”. Tu wydarzyć może się wszystko: od spokoju do żywiołu, a idąc dalej od realizmu po abstrakcję, od bieli po szał kolorów…Podczas trwania wystawy będzie można zobaczyć prace: Anny Fornelskiej, Natalii Batko-Gajdy, Małgorzaty Maćkowiak, Moniki Krzakiewicz, Anny Spałek-Młynarczyk, Anny Okoń, Elżbiety Piszczek, Anny Rączki, Igi Siwy, Alicji Słaboń-Urbaniak, Joanny Tokarczyk, Marty Wojnickiej.

Podczas wernisażu odbędzie się koncert fortepianowy w wykonaniu Ilari Szewczuk-Sznajder

ILARIA SZEWCZUK-SZNAJDER
Gra od piątego roku życia, uczy się w klasie fortepianu prowadzonej przez wybitną nauczycielkę, Galinę Iwanownę Osadczą, w Szkole Muzycznej nr 1 w Chersoniu. Jest laureatką wielu prestiżowych konkursów i festiwali. Jest także stypendystką Programu Rezydencji Artystycznych i Translatorskich Instytutu Literatury dofinansowanego ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zapraszamy

17.03 godzina 18.00

Anna Rączka– Malując przeważnie postacie kobiet staram się poprzez nie przekazać własne emocje i przemyślenia. W życiu codziennym tworzymy relacje, sieć związków ale często boimy się że wyrażanie uczuć może być odbierane jako słabość .

Chowamy je we wnętrzu i to często powoduje że czujemy się samotni.

Staram się pokazać, że nasze uczucia są tym co nas określa i pozwala na relacje z drugim człowiekiem, a także mogą być tarczą za którą możemy się schronić trudnych chwilach.

Linie wokół postaci są tkanką zależności pomiędzy światem wewnętrznym a rzeczywistością, pomostem między tymi światami, który pozwala na komunikację.

Malując staram się pokazać intymny i subtelny świat, to co często dzieje się w duszy każdej i każdego z nas.

W dążeniu do przekazania tego poszukuję środków wyrazu sięgając do własnych doświadczeń.

Elżbieta Piszczek- Absolwentka ASP w Krakowie na wydziale
Architektury Wnętrz. Przez długi czas przebywała w Stanach
Zjednoczonych kontynuując  pracę artystyczną w kierunku
malarstwa i rysunku. Po powrocie do Polski intensywnie
skupiała się na poszukiwaniu kierunku swojej działalności
artystycznej. W twórczości daje się zauważyć jej
własną wizję natury, nawiązującą do charakterystycznych
motywów Polskiego krajobrazu i motywów ludowych.

Iga Siwy – ukończyła grafikę na ASP w Krakowie oraz kulturoznawstwo na UMCS filia w Biłgoraju.

The Taste of Painting to fuzja dwóch wielkich pasji: sztuki i gotowania. Jak sama mówi: – Lubię eksperymentować. W kuchni – próbować nowych smaków, w sztuce – poszukiwać własnych środków wyrazu. Po połączeniu tych dwóch rzeczy zrodził się pomysł na malowanie smaku (i przy okazji zjadanie swoich inspiracji).

Smak jest dla mnie uczuciem abstrakcyjnym (smakowo-węchowym), więc takie odczucie chciałam przekazać w wizualno-wrażeniowy sposób.

Smak, który na zawsze będzie jednym z moich ulubionych jest masło borowikowe.