19.09- Duet Água e Vinho i plażowe Bossa Novy

19 września o godzinie 18.00 zapraszamy Państwa na szczególny wieczór, poświęcony muzyce, którą moglibyśmy określić jako „ muzyka plażowa”. Pełno w niej słońca, zmysłowości, czasu – takiego realizmu magicznego trochę… Słowem, będziemy słuchać bossa novy.

Duet Água e Vinho zagra najpiękniejsze kompozycje, które pochodzą z Ameryki Południowej, takie jak „Girl from Ipanema”, „One Note Samba, „How Insensitive”, „Desafinado” i wiele innych, znanych i lubianych przebojów, które jak mawiają Brazylijczycy – kołyszą na lewo i prawo, w odróżnieniu od jazzu, który kołysze do przodu i do tyłu. 

To będzie niepowtarzalna okazja, żeby odbyć magiczną podróż w stronę lata, piaszczystych plaż Copacabany, Ipanemy, niespiesznych rozmów z Cariocas i tęsknot za czymś nieuchwytnym, niedopowiedzianym… Wszystko po to, żeby na własnej skórze mogli Państwo poczuć brazylijskie saudade. A przynajmniej spróbować poczuć, bo parafrazując Pessoę, niestety jedynie Brazylijczyk jest w stanie doświadczyć prawdziwego saudade, bo tylko jego język posiada to szczególne określenie na ten stanu ducha. Będziemy więc próbowali, wsłuchując się w melancholijne utwory Antonio Carlosa Jobima, Luiza Bonfy, Roberto Menescala, Egberto Gismotniego w znakomitych interpretacjach Mariusza Chrapko (saksofon tenorowy) i Oskara Kozłowskiego (gitara klasyczna).