25.06.2016 chóry na finisaż: Oleg Slepcow- gobeliny

Wyjątkowo w sobotę o 18.00 zapraszamy wszystkich miłośników muzyki chóralnej na wyjątkowy wieczór. W otoczeniu zieleni, pięknych kwiatów i oczywiście obrazów wystąpią dwa chóry norweskie: Lavanger Kammerkor i Lavanger Mannssonglag oraz chór z Echo z Trzebinii. Przewidujemy, że będzie piękna letnia pogoda i impreza będzie plenerowa w ogrodzie przy galerii, gdyby jednak aura nie dopisała na śpiewy zapraszamy do wnętrza galerii.

Mieszany chór Lavanger Kammerkor został założony w 1972 roku i składa się z 28 osób. Utwory śpiewane przez członków chóru są nowoczesne we własnej aranżacji, rozpowszechnione w Norwegii.

Męski chór Lavanger Mannssonglag ma długą tradycję. Został założony w 1905 roku, a niektórzy członkowie związani są z chórem przez ponad 50 lat. Brali udział w wielu konkursach, koncertach i pokazach.

Chór mieszany Echo przy Trzebińskim Centrum Kultury działą od 1965 roku, obecnie prowadzi go Agnieszka Trela-Jochymek. Repertuar chóru to prawie 200 utworów o bardzo zróżnicowanej tematyce. Wśród nich jest kilkadziesiąt obcojęzycznych – chór wykonuje pieśni po niemiecku, włosku, ukraińsku, francusku, angielsku, chorwacku i po łacinie. Śpiewa pieśni ludowe, górnicze, żołnierskie i partyzanckie. Wykonuje utwory z oper, operetek, musicali, pieśni ślubne, żałobne, patriotyczne i religijne. Zespół bierze udział w wielu konkursach, festiwalach i przeglądach, a stałą pozycją w kalendarzu śpiewaczym są koncerty cecyliańskie i koncerty kolęd.

Fotorelacja z koncertu.
zdjęcia wykonała Zofia Batko i Zofia Zalewska. Dziękujemy