30.06.2013 „Mojej Miłej..” spotkanie z KAJezierską

 30.06 o godzinie 18.00 serdecznie zapraszamy miłośników poezji na kolejne spotkanie z Cyklu Lato ze Sztuką. Tytuł spotkania:  „Mojej Miłej …”, Krystyny Alicji Jezierskiej nawiązuje do  ostatnio wydanego tomiku wierszy, składającego się z dwóch części:

1) Wiersze o kwiatach

2) Rozmowa z nieobecnym- pomyślana, jako śpiewogra, swoisty rodzaj dialogu kobiety i mężczyzny, szukających się nawzajem wśród ogrodu,  marzących o sobie, jednakże wciąż mijających się na krętych ścieżkach ogrodu, tak jak i na ścieżkach życia.

Autorka twierdzi, że jeśli powstawałby z tego „wideoklip”, to jego akcja  rozgrywałaby się   w ogrodzie wokół Galerii w Ochojnie. Wraz z poetką wystąpi gościnnie Sabina Bisztyga.

Krystyna Alicja Jezierska związana jest z Krakowem poprzez urodzenie, edukację, prace i zamieszkanie. Do tej pory wydała tomiki poezji: Deszcz złotych przecinków (1997),Z muzami nad Krakowem (1998),Morzem malowane (2000), Gdańska sonata (marzec 2011) iMojej miłej (listopad 2011). Jej wiersze są publikowane w Tygodniku Salwatorskim oraz w licznych almanachach: znajdują się też w wielu katalogach wystaw artystów plastyków, skupionych w krakowskich Kołach Przyjaciół Sztuk Wszelkich.

Autorka piszę również opowiadania prozą. Poetyckie ballady do  tekstów są wykonywane przez takich artystów i pieśniarzy, jak Jerzy Michał Bożyk, Barbara Brzezińska, Hanna Swaryczewska, Sabina Bisztyga, czy Hubert Jezierski.)