7.03- wernisaż malarstwa: „Kobiety o…”

Szanowni Państwo!

Wracamy do normalności!

Wystawa twórczości malujących Pań była na stałe wpisana w nasz marcowy kalendarz imprez. Ze względu na pandemię, zapraszamy do odwiedzenia Galerii, w dowolnym terminie od 7 marca do 11 kwietnia w godzinach 13.00 do 19.00. (Mile widziany wcześniejszy telefon anonsujący wizytę 782811323) W tym roku tematem przewodnim wystawy jest: „Łowczynie koloru”. Artystki: Maria Bereźnicka, Natalia Batko-Gajda, Jolanta Czarnecka, Małgorzata Flis, Anna Fornelska, Joanna Gałecka, Małgorzata Kacperek, Małgorzata Maćkowiak, Krystyna Misiak, Kama Porczak, Ewa Rosiek-Buszko, Ewa Sadowska, Teresa Tita Tarczyńska i Małgorzata Toborowicz w swoich obrazach odniosą się do Koloru. Żywy, zgaszony, nasycony, stonowany, delikatny, wytworny, jaskrawy, subtelny i monochromatyczny…W twórczości każdej z Pań jakże różny, w zależności od temperamentu, warsztatu techniki i tematyki.

Pod każdym względem wystawa godna polecenia i zobaczenia!

Maria Bereźnicka-Przyłęcka studiowała w ASP w Łodzi na wydziale Tkaniny Dekoracyjnej i Unikatowej w pracowni prof. Antoniego Starczewskiego i prof. Stanisława Fijałkowskiego. Jej prace znajdują się w zbiorach muzealnych i prywatnych w kraju i za granicą

Jolanta Czernecka zajmuje się malarstwem, fotografią, rysunkiem,, grafiką komputerową. Jest absolwentką PLSP w Krakowie oraz Wydziału Malarstwa Krakowskiej ASP. Uzyskała dyplom w 1990 r w pracowni prof. Z. Grzybowskiego. Laureatka wielu nagród i stypendiów. Jej prace znajdują się w zbiorach prywatnych – w Polsce, Niemczech, Austrii, USA. Prezentowała swoje prace na 24 wystawach indywidualnych oraz brała udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych w kraju i z granicą

Małgorzata Flis studiowała rysunek i malarstwo u prof. Zbysława Maciejewskiego na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Maluje akwarelą, olejem, gwaszem, rysuje pastelami, projektuje i tworzy ilustracje książkowe. Wychowuje trzy córki, a w wolnych chwilach śpiewa w zespole muzyki dawnej.

Anna Fornelska ukończyła Wydział Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, gdzie była uczennicą profesorów Zbysława Marka Maciejewskiego, Włodzimierza Kunza i Romana Banaszewskiego. Pochodzi z rodziny malarzy. Jest członkiem ZPAP, zajmuje się przede wszystkim malarstwem, bierze udział wystawach i plenerach. Jej prace znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą.

Joanna Gałecka studiowała malarstwo i grafikę na ASP w Krakowie. Zajmuje się malarstwem sztalugowym, drzeworytem. Pisze teksty o sztuce. Miała ponad 30 wystaw indywidualnych ( Aszchabad, Warszawa, Kraków, Białystok, Kijów, Sandomierz i inne). Brała udział w wystawach zbiorowych, plenerach i warsztatach artystycznych w Polsce i za granicą. W Aszchabadzie stworzyła muzyczno- plastyczny spektakl teatralny . Za swoje prace wielokrotnie nagradzana . Otrzymała też stypendium Fundacji im. T. Kulisiewicza oraz stypendium Fundacji Jana Pawła II.

Małgorzata Maćkowiak urodziła się w Krakowie. W 1982 otrzymała wyrózniony medalem dyplom na Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie w pracowni Jana Szancenbacha. Artysta malarz, ilustrator i rzeźbiarz.

Małgorzata Kacperek studiowała malarstwo w pracowni prof. Jerzego Dudy-Gracza. Maluje pejzaże i martwe natury w technice olejnej i suchej pasteli. Uczestniczka wielu plenerów i wystaw. jej prace znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą.

Kama Porczak Mieszka i pracuje w Krakowie. Uprawia malarstwo, rysunek i grafikę. Jest absolwentką ASP w Krakowie – Wydział Grafiki. Studiowała m.in.w pracowni prof. W.Kotkowskiego i prof. S.Batrucha. Maluje głównie olejem, rysuje pastelami, ołówkiem i cienkopisem. Wychowuje syna Antka oraz córkę Julkę również absolwentkę Wydziału Grafiki Krakowskiej ASP.

Ewa Rosiek-Buszko mieszka i pracuje w Krakowie. W 1979 r. dyplom na Wydziale Architektury Wnętrz ASP w Krakowie. Nauczyciel dyplomowany.
Tworzy autorskie papiery ręcznie czerpane, tkaninę i ceramikę unikatową, pastele i akwarele. Współzałożycielka i kuratorka wystaw działającej od 1991 roku śląskiej Grupy Przekaz. Od 1979 r. członek ZPAP. Autorka cyklu wystaw „Paper Gami” oraz idei projektu WASHI no FUSHIGI – TAJEMNICA PAPIERU realizowanego w Polsce i Japonii w 2019 – 2020 roku.

Ewa Sadowska urodzona w Gdyni, w 1984 roku ukończyła z wyróżnieniem studia na Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie w pracowni prof. Jana Szancenbacha. Mieszka i pracuje w Krakowie. Z rodzinnego miasta zostało jej zainteresowanie morzem, z jego bezkresem, zmiennością, nieuchwytnością, z Krakowa – wyczulenie na kolor i barwne wyrafinowanie. Pielęgnuje w sobie spontaniczność, pracując bez wstępnych szkiców i planów, w otwartości na to, co się wydarzy.

Teresa Iwaniejko-Tarczyńska jest Krakowianką, absolwentką Wydziału Malarstwa ASP w Krakowie. Jej dwie pasje– góry i malarstwo – nakładają się na siebie i krzyżują. Nigdy nie zawiesiła malowania, rysowania, rzeźbienia (ma w swoim dorobku także realizacje scenograficzne), tak jak nigdy nie zerwała z górami. Jest przewodnikiem tatrzańskim SKPG/AKPT w Krakowie, namiętną narciarką.

Małgorzata Toborowicz ur. w 1966 r. Absolwentka krakowskiej ASP- dyplom w 1991 r. w pracowni prof. Wł. Kunza. Uprawia malarstwo sztalugowe i monumentalne- witraże, mozaiki, polichromie w kościołach ( Sopotnia Wielka, Wieliczka, Gandawa, Koszarowa Bystra, Nisko). W swoich realizacjach malarskich często wykorzystuje drewno i kamień.