7.05 wernisaż malarstwa Tadeusza Łuczejki

7 maja o godzinie 18.00 odbędzie się wernisaż malarstwa Tadeusza Łuczejki. Wernisaż połączony będzie z koncertem: „Tak jak malował pan Chagall” w wykonaniu Renaty Świerczyńskiej i Jacka Bylicy.

Tadeusz Łuczejko

Artysta grafik, malarz, realizator dźwięku,twórca ambientowej muzyki elektronicznej. Urodzony w Gorlicach, związany z Krakowem.

Na przełomie lat 80-tych i 90-tych współpracował z wydawnictwami Iskry, Alfa, PIK iART tworząc dziesiątki niezapomnianych okładek do literatury Science Fiction i Fantasy. Na koncie ma okładki do książek Stephena Kinga, Roberta Howarda, Poula Andersona, Jacka Higginsa i innych. Za swoje plakaty otrzymał kilka nagród i wyróżnień, między innymi na Ogólnopolskich warsztatach graficznych w Warszawie. Jest autorem kilku wystaw indywidualnych między innymi w Dani, na Słowacji oraz w Polsce, w Warszawie, w Katowicach, Żywcu , Tarnowie, Nowym Sączu, Kaliszu, Bieczu, Gorlicach. Trzykrotny laureat nagrody plastycznej im. Alfreda Długosza, laureat nagrody „Mosty Starosty” i „Dersława” – najważniejszej nagrody przyznawanej przez Burmistrza miasta Gorlice, za osiągnięcia w promowaniu miasta.

Od 2003 roku Łuczejko jest organizatorem i dyrektorem artystycznym Miedzynarodowych Prezentacji Multimedialnych „Ambient Festival”, które corocznie odbywają się w Gorlicach. Od 2001 nagrywa jako solista pod nazwą Aquavoice. Wydał do dziś 9 albumów studyjnych i jedną kompilację z interpretacjami utworów Eugeniusza Rudnika. Albumy Early Recordings i Nocturne otrzymały wyróżnienia Red Fingerprint za wartość artystyczną oraz Big Red Button za jakość dźwięku oraz otrzymały tytuły płyt roku Best Records. Wyróżnienia zostały przyznane przez branżowy magazyn dla audiofilów, High Fidelity.