9.02- wernisaż wystawy: 4 x Pejzaż

„4 Artystki, 4 Pasje, 4 Temperamenty, 4 x Pejzaż”
9 lutego, o godzinie 18. odbędzie się wernisaż malarstwa pt: „4 x Pejzaż”. Artystki Małgorzata Maćkowiak, Małgorzata Flis, Anna Fornelska i Joanna Furgalińsja zaprezentują różne podejście do tematu związanego z pejzażem.
Małgorzata Maćkowiak urodziła się w Krakowie. W 1982 otrzymała wyróżniony medalem dyplom na Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie w pracowni Jana Szancenbacha. Artysta malarz, ilustrator i rzeźbiarz.
Małgorzata Flis studiowała rysunek i malarstwo u Zbysława Maciejewskiego na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Maluje akwarelą, olejem, gwaszem, rysuje pastelami, projektuje i tworzy ilustracje książkowe. Wychowuje trzy córki, a w wolnych chwilach śpiewa w zespole muzyki dawnej.
Anna Fornelska ukończyła Wydział Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Była uczennicą u profesorów: Zbysława Marka Maciejewskiego, Włodzimierza Kunza i Romana Banaszewskiego. Pochodzi z rodziny malarzy. Jest członkiem ZPAP, zajmuje się przede wszystkim malarstwem, bierze udział wystawach i plenerach. Jej prace znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą.
Joanna Furgalińska urodziła się w Katowicach. W latach 1978-1984 studiowała na Katowickim Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Specjalizuje się w litografii barwnej, ilustracji książkowej i malarstwie. Miała wiele wystaw indywidualnych (między innymi w Ottawie (grafika), w Amsterdamie, Krakowie, Oslo, Kępnie, Tarnowskich Górach, Bytomiu, Gliwicach i wielu innych miejscach.
Jest autorką sześciu książek oraz ilustracji do kilkudziesięciu książek. Jej prace znajdują się w zbiorach muzealnych w kraju
oraz w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.

 

więcej pejzaży będzie można zobaczyć na wystawie. Zapraszam.