18.06 wernisaż wystawy akwareli Anatolija Kazmiruka

Wernisaż wystawy akwareli Anatolija Kazmiruka pt: „Kraków i okolice” odbędzie się 18.06 o godzinie 18.00. Otwarcie wystawy poprzedzi koncert fortepianowy Ilari Szewczuk – Sznajder.

Anatolij Kazmiruk urodzony 1,04 1958 w Dubnie na Ukrainie. Ukończył Lwowską Akademię Sztuk Pięknych. Jest członkiem International Federation of Aquarelliests. Bierze czynny udział w sympozjach i plenerach artystycznych w kraju i za granicą; Bułgarii, Gruzji, Polsce. Akwarele Artysty znajdują się w zbiorach prywatnych w Hiszpanii, Czechach, Niemczech, Kanadzie, Szwajcarii, USA, Australii…. Uczestnik Biennale Grafiki w Kijowie na Ukrainie. Wybrane akwarele zakupione zostały przez Ministerstwo Kultury Ukrainy.

ILARIA SZEWCZUK-SZNAJDER
Gra od piątego roku życia, uczy się w klasie fortepianu prowadzonej przez wybitną nauczycielkę, Galinę Iwanownę Osadczą, w Szkole Muzycznej nr 1 w Chersoniu. Jest laureatką wielu prestiżowych konkursów i festiwali. Jest także stypendystką Programu Rezydencji Artystycznych i Translatorskich Instytutu Literatury dofinansowanego ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.