25.06 wernisaż wystawy ceramiki Małgorzaty Swolkień

Wystawa rzeźby ceramicznej Małgorzaty Swolkień: Światłem rzeźbione, w Galerii BATKO w Ochojnie;

Wernisaż: 25.06.2023 godz. 18.00

Małgorzata Swolkień absolwentka Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, autorka ponad 50 wystaw indywidualnych

w kraju i za granicą oraz podobnej liczby wystaw kolektywnych mieszka i tworzy w Krakowie.

Jej oryginalne prace znajdują się w zbiorach muzeów, wielu renomowanych galerii oraz w kolekcjach prywatnych.

Artystka pokochała tworzywo ceramiczne stanowiące połączenie trzech żywiołów: ziemi, wody i ognia i od lat pracuje w tej szczególnie wdzięcznej ale i niełatwej dyscyplinie sztuki rzeźbiarskiej.

W ostatnich latach często łączy materiał ceramiczny z witrażami dodając do swoich rzeźb kolejny, czwarty żywioł: światło

Częstą tematyką prac są: rodzina, miłość, zwierzęta, rośliny – wyrażone artystycznie piękno jakie znaleźć można w bliskim otoczeniu domowym. Również motywy muzyczne występują nierzadko w rzeźbach artystki. Silną inspiracją twórczą są również podróże i wrażenia jakie one przynoszą zwłaszcza z egzotycznych, różnorodnych przyrodniczo i kulturowo miejsc.

Wernisażowi towarzyszy recital fortepianowy Bartosza Sienkiewicza

Pianista występuję głównie jako solista, choć wykorzystuje również możliwość grania z orkiestrą, w duetach/trio jazzowych, jak również obecnie jest członkiem zespołu Backbeat. Występował między innymi w solowym koncercie w Galerii Sztuki w Częstochowie, na wernisażu malarza Daniela Pieluchy, jako support Mieczysława Szcześniaka, w koncertach na rzecz fundacji Independent UA i wielu innych koncertach na terenie Polski i Szwajcarii. Wielokrotnie zapraszany do uświetniania ważnych uroczystości w Pałacu Męcińskich i w Dworze w Żytnie. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej bartoszsienkiewicz.pl. Do posłuchania na Youtube, Spotify i innych platformach streamingowych.

Fotorelacja z wydarzenia