7.07.2013 Śpiew Ziemi I.Kaczmarczyk

7 lipca odbyło się spotkanie z poezją Ireny Kaczmarczyk. 
„Śpiew ziemi” to tytuł wydanego w tym roku albumu poetycko-malarskiego, zawierającego poetyckie impresje liryczne związane tematycznie z  pejzażami myślenickich okolic, oraz odnoszące się do pejzażu wewnętrznego autorki – miłośniczki poezji nastrojowej, refleksyjnej, obrazowej. Wiersze zostały opatrzone 10-cioma znakomitymi akwarelami krakowskiej artystki malarki – Ewy Preisner.

Irena Kaczmarczyk – absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego. Mieszka w Krakowie.

Poetka, publicystka. Zrzeszona w Krakowskim Oddziale Związku Literatów Polskich. Wydała 7 tomów poezji:

 Srebrne niepokoje(2001)

 Malinowe przystanki (2004)

 W witrażu pajęczyny(2005)

 Lubię z tobą zapalać latarnie(2006)

Wzejdą wiosną( wybór wierszy(2008)

 Światło(2009)

„śpiew ziemi”(2013)

Publikuje w licznych almanachach i czasopismach kulturalnych: krakowskich i ogólnopolskich oraz na literackich portalach internetowych. Jej wiersze emitowane są na antenie Radia Kraków. 

Laureatka wielu ogólnopolskich konkursów literackich. W roku 2008 otrzymała Nagrodę w Dziedzinie Kultury w kategorii OSOBOWOŚĆ ROKU 2007 – TWÓRCA.

Należy do wielu krakowskich stowarzyszeń twórczych, m.in.: Stowarzyszenia Twórczego Artystyczno-Literackiego i Formacji Artystycznej „Szesnaście”.

Do tekstów autorki skomponował muzykę Zbigniew Ciuraba, Grażyna Łapuszek, Robert Marcinkowski i Agnieszka Dulny. Pieśni są w repertuarze Niezależnej Grupy Teatralnej Porfirion, krakowskiego chóru męskiego Echo oraz innych krakowskich solistów. 

Zachęcam Państwa do udziału w spotkaniu, w którym usłyszycie urokliwy śpiew ziemi i garść lipcowych, subtelnych wierszy miłosnych autorstwa krakowskiej poetki Ireny Kaczmarczyk. 

Przeczytaj o cylku „Lato ze sztuką” na stronie pisarze.pl