9.06.2013 „Artefakty” Magdaleny Węgrzynowicz-Plichty

Serdecznie zapraszam 9 czerwca  (niedziela) na godzinę 18.00 do Galerii  na spotkanie poetyckie.

Autorka  –  Magdalena Węgrzynowicz-Plichta będzie recytować „Artefakty”– czyli współczesną poezję inspirowaną sztuką starożytną.

Podczas spotkania będzie miał miejsce wernisaż malarstwa Arnolda Ananicza pt: „Między tradycją a teraźniejszością – malarstwo współczesne” 

W programie jeszcze lampka wina i o ile dopisze pogoda- spacer w ogrodzie.

Magdalena Węgrzynowicz-Plichta – mgr socjologii, pedagog, redaktor, wydawca; poetka urodzona w Warszawie, mieszka w Krakowie. Na Mazowszu, niedaleko Żelazowej Woli, ukończyła Szkołę Muzyczną I stopnia w klasie fortepianu i Liceum Ogólnokształcące im. Fryderyka Chopina. Tytuł magistra socjologii uzyskała w Krakowie na Wydziale Filozoficzno-Historycznym Uniwersytetu Jagiellońskiego, a uprawnienia pedagogiczne – po ukończeniu studiów podyplomowych. W latach 1987-1994 pracowała jako nauczyciel nauczania początkowego i języka polskiego w Szkole Podstawowej. W latach 1995-1998 pracowała jako rzecznik prasowy i redaktor w Wojewódzkim Urzędzie Pracy. W 1999 r. objęła w Wydawnictwie IDEA stanowisko redaktora wydawnictw medycznych, obecnie jest redaktorem wydawnictw edukacyjnych. Od 2004 r. prowadzi własną działalność wydawniczą – Wydawnictwo SIGNO, w którym wydaje współczesną literaturę piękną.


Jest autorką tomików wierszy:
Doznania(1998)
Anemony(2003)
Łaptaki(2005)
Kalkomanie(2007)
Pokolenia (2009)