20.08 Pęknięta Struna Świata- wieczór autorski

20.08, w niedzielę o godzinie 18.00 odbędzie się wieczór autorski Eligiusza Dymowskiego połączony z wernisażem prac Wojtka Kowalczyka.

Eligiusz Dymowski urodził się 4 lipca 1965 r. w Sannikach na Mazowszu. Franciszkanin, wykładowca teologii pastoralnej, poeta i krytyk literacki. Studiował w Instytucie Teologicznym Księży Misjonarzy w Krakowie oraz na Uniwersytecie Laterańskim w Rzymie. W 2001 r. doktoryzował się w Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie. Zajmuje się pracą dydaktyczną, naukową i literacką. Od 2007 r. członek Krakowskiego Oddziału Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, Stowarzyszenia Autorów Polskich, Stowarzyszenia Academia Europaea Sarbieviana, Polskiego Towarzystwa Teologicznego, autor licznych publikacji z zakresu teologii. Debiutował w 1987 r. Jego wiersze były tłumaczone na język włoski, francuski, chorwacki, serbski, macedoński, słoweński, esperanto, angielski i rosyjski. Można je znaleźć w polskich i obcojęzycznych antologiach. Opublikował trzynaście tomików wierszy.

Wojtek Kowalczyk urodził się 1960 r. w Krakowie. W latach 1979-1986 studiował na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej. Po ukończeniu studiów zdecydował, że chce podążać drogą własnej artystycznej działalności. Na przestrzeni 30 lat realizował różne projekty, do których należała m.in. graficzna dokumentacja unikalnych wnętrz Kopalni Soli w Wieliczce, cykl rysunków utrwalających bezpośrednio na płycie stalowej, rysunek prasowy, który uprawiał na łamach „Home & Market”, a potem przez 10 lat tworząc autorskie rysunki do cyklu o tradycjach kulinarnych „Dziennika Polskiego”. Zilustrował dziesiątki tomików poezji, jest autorem szeregu książek albumowych przedstawiających w sposób autorski architekturę Krakowa i okolic. Wystawy jego prac pokazywane były w kraju i zagranicą.

dymowski

Piotr Lara, urodzony w 2001 roku w Krakowie. Ukończył Szkołę Muzyczną I stopnia w Wieliczce. Jest uczniem Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Bronisława Rutkowskiego w Krakowie, w klasie fortepianu pod kierunkiem mgr Marii Wosiek. Od 2011 roku Piotr jest podopiecznym „Programu pomocy wybitnie zdolnym” Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci, w 2015 roku został beneficjentem prestiżowego programu stypendialnego Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego – „Młoda Polska”. Piotr Lara to laureat ponad trzydziestu nagród w konkursach zagranicznych, w tym we Włoszech, na Łotwie, konkursów online w Grecji i Serbii oraz imprez krajowych. Koncertował m. in. na Zamku Królewskim w Warszawie, w Łazienkach Królewskich w Warszawie, w Belwederze, Filharmonii krakowskiej, Auli Akademii Muzycznej w Krakowie, Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej, Muzeum Żup Krakowskich w Wieliczce, Kopalni Soli w Wieliczce. Brał udział w licznych kursach mistrzowskich. Aktywność artystyczna Piotra owocuje dalszymi prestiżowymi propozycjami koncertów w Polsce, na Ukrainie i w Stanach Zjednoczonych.